BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

SpyGleA’s mintys

Visa, kas daroma priešokiais, priešokiais ir veikia. Praktikuodami pripuolamai negalite tikėtis, kad išlaikysite proto aštrumą ir pastangų rimtumą, kurių reikia siekiant galutinio tikslo.

Nedidelė ir greitai susiskaitanti knygutė, tačiau, anaiptol, ne lengvo turinio. Kadangi sudarytą iš autoriaus paskaitų ir kitų jo komentarų, tai toks jausmas tarsi beskaitant klausytumeisi jo kalbant, tai ir knygos pliusas, bet vietomis ir minusas. Rašoma apie paprastus ir drauge sudėtingus dalykus, tačiau tai įdomu ir skatina mąstyti bei veikti.

Patirtis reali, žodžiai nerealūs. Žodžiai visuomet priklauso kažkam kitam, o patirtis - visuomet sava. Todėl viską tikrinkite patirtimi. Kai patirtis tampa stabili, kai patyrimo pojūtis liaujasi bangavęs tuomet tai - samadhi.

Knygoje kalbama apie pagrindinius jogos principus ( jama, nijama ), kurie paprastai ir aiškiai atskleidžiami bei leidžia suprasti, kad daugelyje šiandieninių joga besiverčiančių vietų šitai yra paminta ir, kad juose tiesiog daromi pinigai. Žinoma, jogą galima atlikti tarsi fizinius pratimus, to niekas nedraudžia, bet ilgainiui manau, jog daugelis pradeda ieškoti joje gilumo.

Iškvėpimas - tai mūsų ego atidavimas; mes iškvepiame ne orą, o savo ego oro pavidalu. Iškvėpdamas žmogus tampa nuolankus, o įkvėpdamas prisipildo puikybės.

Jogos medis atskleidė kaip svarbu tinkamai atlikti asanas, nors kai kurios iš jų paprastų paprasčiausios. Drauge, knyga paskatino vėl prisiminti saulės pasveikinimą ir šį kartą į tai pažiūrėjau visai kitomis akimis, o besistengiant koncentruotis ir viską atlikti kiek galima geriau, pajaučiau kitokį šių asanų poveikį - viduje kilo noras ir malonumas jas kartoti:)

Kūnui joga suteikia tvirtumo, protui - aiškumo, širdžiai - tyrumo. Tai - ramybė, ir žvelgdami į šią ramybę mokysis kiti.

224 šilti ir kitaip į jogą, meditaciją ir pranajamą leidžiantys pažiūrėti puslapiai.

Norint būti sąžiningam nereikia būti baisiai protingam, tačiau kaip gudriai turime naudotis savo smegenimis, jei norime sukčiauti!

Rodyk draugams