BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

SpyGleA’s mintys

Indu Sundaresan “Šešėlių princesė”

Viktorija ● 2012-05-08

Nadžabatas Chanas uždėjo pirštą jai ant burnos ir atitraukė nuo dantų apatinė lūpą. Princesė šyptelėjo, o jis palenkė galvą ir ją pabučiavo. Ant jos juosmens atsirado ir kita ranka, ir amyras čiupo ją į glėbį. Ji pakėlė rankas, apkabino jam kaklą, įkvėpė jo kvapo, jausdamasi mylima ir geidžiama.

Muslinu, smilkalais ir šilku persisunkusi knyga, vaizduojanti 1631 - 1666 m. Mogolų imperijos laikus, kuomet valdė imperatorius Šah Džahanas. Vyras savo meilės kančią, po žmonos mirties, įkūnijęs įspūdingu pastatu  - Tadž Mahaliu.

Saulė danguje ritosi žemyn. Dabar jos spinduliai įstrižai krito į paviljoną ant Nadiros, ir Darai pasirodė, kad pusseserę jis mato pirmąkart. Sukrėstas žiūrėjo, kaip ji nusiima šydą, nors jos veidą buvo regėjęs daugybę kartų. Čia, viešai, imamo kitame paviljono gale ir sargybinių prie durų akivaizdoje, šis poelgis atrodė nepadorus ir jaudino, lyg Darai prieš akis būtų šmėkštelėjęs koks draudžiamas šventas dalykas. Jis pamatė ilgas blakstienas, besiilsinčias ant paraudusių - nes šalia klūpojo jis - skruostų.

Knyga pulsuote pulsuoja paslaptimis, geismu, intrigomis, nors pasakojimas iki 16 skyriaus vystomas lėtai, jame mažiau intrigų ir jaudulio, negu knygos pabaigoje, tačiau visa tai netrukdo mėgautis tekstu, kuriame jaučiamas ypatingas dėmesys vaizdavimui, o neatpasakojimui.

Greta romane vystomo veikslo esantis antrasis klodas - pasakojimas apie Tadž Mahalio statymą - įkomponuotas puikiai, nes papildo visą knygą istorinėmis ir architektūrinėmis žiniomis, o knygos gale pateiktas Tadž Mahalio projekto brėžinys visą aprašomą tekstą leidžia daug geriau įsivaizduoti.

Iškas Begas nustebęs žvilgtelėjo į princesę: nors pats leptelėjo apie vestuves, pirmą kartą išgirdo, kad ji nori ištekėti.

Pagrindinė knygos veikėja Džahanara Begam - vyriausioji Šah Džahano duktė, o po motinos mirties ir haremo vyriausioji, niekada taip ir neištekėjo, nes to meto įstatymai princesėms tą daryti draudė.

Knygoje visas veiksmas sukasi apie šią ryžtingą, savo tikslų siekiančia moterį, kuri išsaugoji ištikimybę mylimam tėvui, kuomet nuo jo nusigręžė visi. Ir nors daug kentėjusi, po sosto užgrobimo devynerius metus kalinta, ši princesė vis dėlto išliko savimi, niekuomet neparodė, kaip jai sunku ar skaudu, o gyvenimo pabaigoje ir vėl nugalėjo jaunesniąją seserį ir brolio, tuo metu imperatoriaus Aurangzebo, hareme vėl tapo padšah begam - zananos vyresniąją.

Prabanga ir deimantais kibirkščiuojantys 352 puslapiai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Indu Sundaresan “Šešėlių princesė”"

Rašyti komentarą