BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

SpyGleA’s mintys

Irvin D. Yalom, Ginny Elkin “Kasdien vis truputį arčiau”

Viktorija ● 2014-03-31

Ketvirtoji mano skaityta šio autoriaus knyga. Tiksliau pasakius perklausyta, kas užtruko maždaug apie 12 val.

Mane labiausiai sužavėjo šios knygos idėja - galimybė įsijausti į paslaptingąjį psichoterapijos procesą. Nors visose iki šiol skaitytose šio autoriaus knygose suteikiama panaši galimybė. Ši išsiskiria tuo, jog į tą patį procesą žiūrima tiek iš gydytojo, tiek ir iš pacientės Džinės pozicijos.

Nors knyga nėra itin ilga (280 psl.), tačiau jos klausimas šiek tiek prailgo, o skaityti ją tikėtina būtų buvę dar sunkiau.

Pirminė, mane taip sužavėjusi idėja, greitai pabodo, ypač todėl, kad itin dažnai kartojosi ištisi tų pačių minčių blokai: nepasitikėjimas savimi, negebėjimas apginti savo pozicijos ir kt. Tai pacientę kankinusios problemos su kuriomis, pasak knygos, gydytojas dirbo apie du metus. Žinoma, žiūrint iš kitos, daktaro pozicijos, tai taip pat leidžia suvokti, koks sunkus ir dažnai į neviltį galintis varyti šis darbas - kuomet turi nuolat klausytis ir palaikyti bei vis kitokiais būdais: žodžiais ar veiksmais, stengtis padėti pacientei keistis.

Nepaisant vietomis iš tiesų nuobodžių ar erzinančių vietų (ypatingai nepatiko, vietos, kuriose trūko pačios pacientės atsiliepimų, nes ji dėl vienos ar kitos priežasties jų neparašė), knyga paliko nemenką įspūdį, vietomis leido atpažinti save, susitapatinti tai su vienu, tai su kitu knygos personažu, išgyventi įvairius jausmus dėl pacientės kamuojamų bėdų ir negebėjimo ilgą laiką nieko keisti.

Knyga, žinoma, baigiasi laimingai. Džinė po daugybės metų įvairiausių gydytojų ir dviejų metų darbo su knygos autoriumi pagaliau sužydi, tampa drąsesnė, labiau pasitikinti savimi. Ties tuo knyga galėtų ir baigtis, tačiau pabaigoje pateikiami epilogai, kurie manęs tikrai nesužavėjo. Žinoma, profesionalams skaitantiems šią knygą, neabejoju, jog įdomūs visi tie būdai, kuriais rėmėsi gydytojas, konsultuodamas Džinę, tačiau man daug labiau patiko, tiesiog tolimesnis jos gyvenimo atpasakojimas.

Įdomiausia knygoje buvo tai, jog pacientė už gydymą mokėti neturėjo. Gydytojas, žinodamas, ją turint rašytojos talentą (kuriuo aš nelabai įžvelgiau), nusprendė, kad jos atsiskaitymas jam bus kiekvienos konsultacijos aprašymas. Vėliau gi, iš šios idėjos gimė ši knyga.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) : "Irvin D. Yalom, Ginny Elkin “Kasdien vis truputį arčiau”"

Rašyti komentarą