BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

SpyGleA’s mintys

Viskas, ko mus moko visuomenė, yra klaidinga.

Būdama joje, tu niekada nepasikeisi. (p.110)

Dar viena Jurgos Ivanauskaitės knyga iš serijos “paėmiau ir sukramčiau (perskaičiau) veik nemirktelėdama”.

Po ilgos pertraukos buvo gerą vėl skaityti šios rašytojos kūrinį. Jis, kaip ir daugelis kitų, daugiasluoksnis, o pagrindinė veikėja - daugialypė.

Knyga, matyt, tuo ir žavi, kad ji kupina jausmų, veikėjos išgyvenimų bei leidžia pajausti, kad daugelis žmonių yra tokie, kaip ir ji, turintys kelioliką skirtingų savo pavidalų, kurie vienas su kitu ne tik sutaria, bet daug dažniau konkuruoja taip sukeldami prote (galvoje) milijoninių minčių spiečių.

Kiti egzistuoja tik tiek, kiek tu leidi jiems būti. Ir tik tokie, kokiems tu leidi jiems būti. Kiti negali mūsų nei įskaudinti, nei įžeisti, jei patys savyje nesame tam paruošę derlingos dirvos. (p.147)

Agnijos pasaulis permirkęs vienatvės ir meilės troškulio, o kuris iš mūsų savo pasaulyje to neturi per daug, o kito per mažai? Rudens metu, juk tai pasijaučia labiausiai… Nors ši knyga tokia spalvinga ir suvelianti mintis, kad ją skaitydamas apie rudenį, nors už lango ir pliaupia lietus, tikrų tikriausiai galvosi mažiausiai.

<…>į Tiesą visuomet yra du keliai. Vienas -lygus, patogus, bet ilgas ir vingiuotas. Juo žingsniuojant net viso gyvenimo gali neužtekti. Kitas - status, akmenuotas, pavojingas, kartais - net kvapą užimantis, bet - tiesus. Kas jį pasirenka, tikslą pasieks rizikuodamas, bet - kur kas greičiau. Koks tavo? (p.288)

Ar įmanoma visiškai suprasti kitą žmogų? O save? Tai retoriški klausimai, o ši knyga apie mėginimus ir klystkelius, kuriuos praeiname kiekvienas iš mūsų, vieni labiau spalvotus, kiti labiau pilkus, bet kiekvienas turime savo minčių voratinklį, kuri tai liūdina, tai žeidžia, o gerumo valandėlėmis šiek tiek ir laimės suteikia, kaip badaujančiam lašą vandens…

Jis atrodė uždaras, neįžengiamas, neįžvelgiamas, neiššifruojamas,nepaaiškinamas, nepermaldaujamas, nors kartais patys didžiausi slėpiniai it dangus balutėse atsispindėdavo paprasčiausiuose dalykuose: sklendžiančioje paukščio plunksnoje, nuo lietaus lašų šnarančiuose liepos lapuose, apšerkšnijusiuose žolynuose ar praeivio akyse…(p. 98)

377 mistine magija ir savęs paieškomis persismelkę puslapiai.

Rodyk draugams